BURNOS HIGIENA

Burnos ertmės higiena yra nuolatinė procedūra, skirta išsaugoti gerą dantų ir dantenų būklę. Tai apima mineralizuotų ir nemineralizuotų apnašų pašalinimą, dantų bei plombų poliravimą ir šiuolaikinių gydomųjų preparatų naudojimą. Tai padeda mažinti dantų karieso ir periodonto ligų riziką, o procedūra atliekama 1–3 kartus per metus priklausomai nuo paciento būklės.

Svarbu rūpintis visapusiška burnos priežiūra, kuri neapsiriboja tik kasdieniniu dantų valymu namuose. Kasdieninė asmeninė higiena ir profesionali burnos higiena, kurią atlieka odontologas, sudaro visapusišką dantų burnos priežiūrą. Dantų paviršiuose kaupiantis bakteriniam apnašui, nepakankama priežiūra gali lemti apnašų mineralizaciją, dantų kietumo praradimą ir dantų akmenų susidarymą. Profilaktinis vizitas pas odontologą padeda nustatyti burnos priežiūros būklę ir, esant ligoms, paskirti tinkamą gydymą.

Burnos ertmės higiena apima profesionalų dantų apnašų šalinimą, siekiant užkirsti kelią įvairioms ligoms. Tai yra esminė ėduonies ir apydančių ligų prevencijos priemonė, trunkanti nuo 30 min iki 1 val. Naudojant ultragarsinį skalerį ir kitus įrankius, pašalinamas susikaupęs apnašas. Specialus „Air-Flow“ aparatas naudojamas šalinti pigmentines dėmes nuo dažančių produktų. Šios procedūros metu naudojamos gydomosios, dantis stiprinančios ir jautrumą mažinančios medžiagos. Prieš atliekant kitas odontologines procedūras, patariama atlikti profesionalią burnos higieną, užtikrinant optimalų procedūrų rezultatą.

Profesionalios burnos higienos metu gydytojas įvertina dantų, plombų, protezų ir implantų būklę, taip pat atliekamos gydomųjų preparatų aplikacijos. Pacientai mokomi tinkamai rūpintis burnos higiena, o jiems parenkamos individualios priemonės, tokios kaip dantų šepetėliai, pasta, skalavimo skysčiai ir kiti įrankiai. Tai yra svarbi prevencinė priemonė, kuri prisideda prie sveikos ir gražios šypsenos išlaikymo.