PERIODONTOLOGIJA

Periodontologinis gydymas yra odontologijos sritis, skirta dantį supančių aplinkinių audinių profilaktikai ir gydymui. Pagrindinis uždegimo požymis yra dantenų kraujavimas. Periodontologija yra būtina, nes Lietuvoje dauguma žmonių, vyresnių nei 55 metų, kenčia nuo periodonto ligų.

Periodontologas gydo įvairias periodonto ligas, tokias kaip gingivitas (dantenų uždegimas), periodontitas (dantenų, kietųjų periodonto audinių ir žandikaulio kaulo uždegimas) ir dantenų recesija (dantenų pažeidimas). Periodontologinio gydymo metu svarbu atlikti reguliarias profilaktines patikras, nes simptomai gali progresuoti lėtai ir be skausmo.

Periodonto ligoms būdingi simptomai, tokie kaip dantenų paraudimas, kraujavimas, dantenų nusmukimas, tarpų atsiradimas dėl kaulo tirpimo, dantų paslankumas ir jautrumas šaltam, karštam arba rūgščiam maistui, bei nemalonus kvapas iš burnos. Daugelį periodonto ligų sukelia dantų apnašos, bet ir kiti veiksniai, tokie kaip netaisyklingas sąkandis, imunodeficitiniai sutrikimai, stresas ir kt., gali prisidėti prie jų vystymosi.

Periodontologinis gydymas susideda iš konservatyvaus gydymo, chirurginio gydymo ir palaikomojo gydymo etapų. Tai apima profesionali burnos higiena, dantų ir kišenių valymas, chirurginės procedūros ir nuolatinis palaikomasis gydymas. Sėkmingas gydymas priklauso nuo paciento bendradarbiavimo laikantis griežtos ir tikslios burnos higienos namuose ir periodontologo nustatytų gydymo planų laikymosi.