ORTODONTIJA - DANTŲ TIESINIMAS BREKETAIS

Tai šypsenos architektūros priemonė, leidžianti atstatyti anatominę dantų padėtį dantų lanke, gydyti sąkandžio ir žandikaulio anomalijas. Ortodonto paslaugų taip pat gali prireikti, ruošiantis ortognatinei (žandikaulio) operacijai arba prieš dantų protezavimo procedūrą.

ORTODONTINIS GYDYMAS SUSIDEDA IŠ

  • Paciento ištyrimas ir diagnostinės medžiagos paruošimas bei įvertinimas (diagnostiniai modeliai, rentgeno nuotraukos – panoraminė ir šoninė galvos nuotrauka).
  • Detalus gydymo plano pristatymas
  • Ortodontinio aparato uždėjimas.
  • Reguliarūs kontroliniai vizitai kas 4-8 savaites, priklausomai nuo taikomo gydymo.
  • Aparato nuėmimas.
  • Retencijos palaikymas.

BREKETAI

Šiais ortodontoniais aparatais gydomi pacientai nuo 12 – 13 metų kada jau sudygę nuolatiniai dantys, bet labai dažnai šis gydymas yra taikomas ir suaugusiems.
Atliekant ortodontinį gydymą paauglystėje, galima greičiau ir kokybiškiau sutvarkyti ortodontinias anomalijas.
Suaugusiems breketai dedami pakoreguoti tik tam tikras sritis tai yra pagalbinė gydymo priemonė arba tiesinami visi dantys ir pilnai atstatomas sąkandis.

ORTODONTINIO GYDYMO BŪDAS

Ortodontinio gydymo būdas parenkamas pagal specifinę dantų, sąkandžio, žandikaulių būseną, taip pat pagal amžių, paciento individualias savybes ir pageidavimus.
Šiai dienai galime pasiūlyti įvairiausių rūšių breketus: metalinius, keramikinius, beligatūrinius, liežuvinius. Ortodontijos sritis sparčiai vystosi, gydymas trunka trumpiau, breketai praktiškai nepastebimi ir pasiekiama stulbinančių rezultatų.