PROTEZAVIMAS

Dantų protezavimas yra procedūra, skirta atkurti trūkstamus, pažeistus arba praradusius dantis irpagerinti sąkandžio bei kramtymo kokybę. Dantų netekimas gali sukelti fiziologines ir psichologines problemas, tokias kaip virškinimo sutrikimai, sunkumai kramtant maistą, arba netekus pasitikėjimo savimi dėl pasikeitusios išvaizdos. Mūsų klinikoje atliekamas dantų protezavimas, pasirenkant tarp išimamų ir neišimamų (fiksuotų) protezų, atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę ir dantų skaičių burnoje. Kiekvienam pacientui sudaromas individualus gydymo planas.

Dantų protezavimas atliekamas įvairiais atvejais, įskaitant vieno ar kelių dantų netekimą, dantų patologinį nusidėvėjimą, pažeistus dantų audinius, kai dantis negalima atkurti plombuojant, po periodontologinių operacijų ar ortodontinio gydymo, taip pat dantų traumų ar ligų atveju.

Dantų protezavimas suteikia daug naudos, įskaitant galimybę vėl šypsotis, mažinant diskomfortą bendraujant ir grąžinant pasitikėjimą savimi. Tai ypač svarbu atsižvelgiant į tai, kad netekus vieno danties, gretimi dantys gali pajudėti, keičiant savo padėtį ir sukeldami organizme nepageidaujamus pokyčius. Todėl, kuo anksčiau sprendžiama ši problema, tuo mažiau keliamos rizikos susijusios su kramtymo kokybe ir žandikaulio sąnario sunkumais.

Individualaus gydymo plano sudarymas yra būtinas, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas, atsižvelgiant į paciento finansines galimybes. Atstatant dantų eilių vientisumą ir kramtymo kokybę, išvengiama neigiamų pokyčių organizme, tokių kaip virškinamojo trakto sutrikimai ir veido formos pokyčiai.